вторник, 20 марта 2012 г.

Интервью с техническим директором фирмы FrigoPack.






Сегодня мы предлагаем Вам интервью с техническим директором фирмы FrigoPack А.Власакиевым.


 


1.  Как стана, че в този компютърен и космически век ти избра тази специалност – промишлено хладилно оборудование? 
 Как случилось, что в этот  компьютерный и космический век вы       выбрали эту специальность - промышленное холодильное оборудование?

  Днес повече от всякога са необходими машини и съоръжения за съхраняване и замразяване на хранителните продукти. Можете ли да си представите да нямате хладилник в къщи? А какво да кажем за големите хранителни магазини? 
 - Сегодня более чем когда-либо необходимо  оборудование для хранения и замораживания продуктов. Можете ли вы представить свой дом без холодильника? Что же тогда говорить о больших продуктовых магазинах, супермаркетах?


2.  Колко години вече фирма ФригоПак предлага своето оборудване и услуги в този бранш?      
Сколько лет ваша компания FrigoPak предлагает свое оборудование и услуги в этой области? 


 -  Frigopack е основана през 2003 година. След девет усърдни работни години тя заема важно място в испанския и португалския пазар. През последните 2 години изнася съоръжения в цял свят.
 - FrigoРack была основана в 2003 году. После  девяти лет упорного труда, она занимает важное место на испанском и португальском рынках. В последние два года оборудование экспортируется  по всему миру.

3. Каква е политика и стратегията на фирмата в този момент? 
 Какова  политика и стратегия компании на данный момент? 

  - Разширяване на пазара, създаване на нови клонове по области, сключване на партньорски договори включително и в България. Вече имаме представител във Варна за България и руско говорещи държави. 
Расширение рынка, создание новых филиалов в районах, заключение соглашений о партнерстве, включая Болгарию. У нас уже есть представитель фирмы в Варне для Болгарии и русскоговорящих стран.

 4. Какво търсят клиентите днес?  
  Что клиенты ищут сегодня? 

  През последната година забелязваме, че клиентите се насочват към хладилните централи, били те за средна, висока или ниска температура или комбинирани. Също така има особен интерес към охладители за вода били те с компресор или без компресорни. Например при слънчевите панели е нужен такъв без компресорес охладител защото температурата на водата достига до 95ºC. 
- За последний год мы отмечаем, что клиенты ориентируются на холодильные комплексы, как для средних, высоких или низких температур так и комбинированных. Кроме того, есть особый интерес к охладителям воды, как к снабженным компрессорами, так и к бескомпрессорным. Например, при изготовлении солнечных панелей используется бескомпрессорный охладитель, так как температура воды в панелях достигает 95 ° C

 5. Какво предлагате на свои клиенти днес?
  Что вы предлагаете своим клиентам сегодня?  

 - Най-съвременното и модерно хладилно оборудване, което е гарант за поддържане на стабилни температурни режими, ниска консумация и сигурност.Това е изпарители, охладители, кондензатори, компресори. Хладилници и фризери по размери на клиенти, специални порти, врати и прозорците им. От профилни панели, използвани за фризери, до честотни преобразуватели. Също други компоненти и аксесоари.
 - Самое современное холодильное оборудование, что гарантирует поддержание стабильного температурного режима, низкое энергопотребление и безопасность. Это испарители, охладители и конденсаторы, компрессоры. Холодильные и морозильные камеры по размерам заказчиков, специальные ворота, двери и окна к ним. От профильных панелей, используемых для морозильных камер, до преобразователей частоты. Так же и другие узлы и комплектующие.

    o                                                         http://www.frigopack.com/Seccion~x~Centrales-frigorificas~IDSeccionArticulo~7~OrdenSeccion~035.html
    o                                                          http://www.frigopack.com/Seccion~x~Aerotermos-solares~IDSeccionArticulo~58~OrdenSeccion~078.html
    o                                                         http://www.frigopack.com/Seccion~x~Enfriadoras-de-agua~IDSeccionArticulo~268~OrdenSeccion~076.html
    6. Влияе ли криза на взаимоотношения със клиенти? 
     Влияет ли кризис на отношения с клиентами?  

      Да, оказва влияние. Банките трудно отпускат кредити, повечето клиенти нямат капитал а тези които имат искат да купят възможно най-евтино и е възможно да изгубиш много време с даден клиент преди да приключи сделката. Клиентите са по взискателни и трябва да им се обръща повече внимание. 
     - Да,  влияет. Сложно получать в Банках  кредиты , большинство клиентов не имеют капитала, а те, которые имеют,  хотят  покупать  как можно дешевле и можно потерять  много времени с некоторыми клиентами пока заключим сделку. Клиенты более требовательны и им необходимо больше уделять  внимания.

    7.  Какви са моментните проблемите на пазара за хладилно оборудване?  
     Какие проблемы сейчас на рынке холодильного оборудования?


    - Според мен няма важни проблеми в този сектор. Едиственото което е като недостатък в някои ситуации е бавната производителност и доставка за определени компресори, кондензатори, изпарители или цели системи. В зависимост от моделите може да говорим до 6 или дори 8 седмици за доставка или изработка.И както знаем клиента може да се чуди половин година но след като се реши го иска на момента без да чака. 
     - Я думаю, что нет никаких серьезных проблем в этом секторе. Единственное, что является недостатком в некоторых ситуациях это замедление  производства и доставки определенных моделей компрессоров, конденсаторов, испарителей или комплектов систем. В зависимости от модели речь может идти о 6 или даже 8 неделях  для доставки илиизготовления. И, как мы знаем, заказчик может раздумывать полгода, но после того как решил, хочет все и сейчас.

    8. Предполага ли се развитие на фирмата или криза задушава?   
     Ожидается ли развитие компании или кризис душит? 

      - Макар, че има доста негативни страни кризата има и своите добри. Много несериозни фирми от конкуренцията с некачествени системи и съоръжения фалират, което води до пречистване на пазара и стабилизиране на останалите. 
     -  Хотя есть много негативных аспектов кризиса, есть и хорошие. Многие несерьезные компании - конкуренты с некачственным  оборудованием банкротятся, что ведет к "очищению" рынка и стабилизации других.

    9.  Със фирми от кои держави работите или това оборудване е само от и за Испания?  
     С компаниями каких стран вы работаете или это оборудование только для Испании?

     - Сътрудничим основно с фирми от Германия, Италия, Франция, Китай, Тайван и разбира се местни испански. Както вече казах, продаваме в цял свят. Основен дистрибутор сме на няколко водещи световни фирми за Испания и Португалия.
     -  Мы работаем в основном с компаниями из Германии, Италии, Франции, Китая, Тайваня, и, конечно, с местными испанскими. Как я уже сказал, мы продаем по всему миру. Кроме того мы являемся  дистрибьютором нескольких ведущих компаний в Испании и Португалии.

    10. Освен работа човек трябва и да почива. Имаш ли хоби, други интереси?     
     Кроме работы человеку необходимо и отдыхать. Есть ли у Вас хобби, другие интересы? 


      -  Хобито са ми компютрите и новите технологии. Да човек трябва да има време и за семейството си.
     - Мое хобби - это компьютеры и новые технологии. Необходимо время и для семьи.

     Спасибо, что отделили время и для нас!
     - И аз благодаря Ви.

      Комментариев нет:

      Отправить комментарий

      Комментируйте здесь